HAKKIMIZDA
  • iletisim@satisterzisi.com

HAKKIMIZDA

Merhaba, ben Alper Bora. Satış eğitmeni ve profesyonel koçum. Satış eğitimleri, mentorluk ve koçluk hizmetleri konularında  danışmanlık sunan Satış Terzisi’nin kurucusuyum.  Satış Terzisi’nde firmaya özel olarak satış eğitimleri tasarlıyoruz. Bu bizim en önemli uzmanlık alanımız.

Herkesin kişiliği, iletişim şekli, ikna gücü farklı. Rekabetin hergün arttığı satış dünyasında, satış ekiplerinizin rakiplerden sıyrılarak başarılı sonuçlar elde etmesi, onların kendilerine uygun satış kıyafetini (tarzı) bulmasıyla ilgilidir. Bu nedenle satış alanındaki profesyonel çalışmalarımız sonucunda, etkinliği kanıtlanmış bir satış eğitim programı olan Sales Wars 7x7'yi geliştirdik. Bu programın en önemli özelliği firmaların satış ekiplerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanması ve gelişimin takip edilmesidir.

Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse;

2004 yılında Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Koçluk eğitimini ICF onaylı Erickson Koçluk Okulu’ndan aldım. 10 yılı aşan satış kariyerim boyunca, bankacılık, dayanıklı tüketim, otomotiv ve enerji sektörlerinde çalıştım. Satış uzman yardımcısı olarak başladığım profesyonel hayatıma bölge satış sorumlusu, bölge satış yöneticisi, satış müdürü ve bayi koordinatörü olmak üzere satışın farklı pozisyonlarında rol aldım. Son kullanıcı, bayi, toptan ve perakende satış ilişkilerini deneyimledim.  Bu deneyimlerimi büyüyen ekonomide, sert rekabet koşullarında ve mali kriz dönemlerinde edinmem, satış tekniklerini ve ekip motivasyonunu geliştirmek açısından önemli bir yere sahiptir.

2017 Temmuz ayında, eş zamanlı olarak,  Beykoz Üniversitesi, Yaşamboyu Öğrenme Merkezi Koordinatörü olarak çalışmaya başladım. Bu merkezde sertifika programları ve eğitimler organize ediyoruz. Eğitimlerimizin çoğu halihazırda iş dünyasında rol alan profesyonellere yönelik olarak geliştiriliyor. Buna ilave olarak Üniversitenin temel bölümlerinden olan Yetkinlik Geliştirme Programı’nın koordinatörlüğünü de üstleniyorum.

Bunun dışında amatör gurme, iddialı bir masa tenisi oyuncusu ve meraklı bir futbol severim.